Vezmeme-li v úvahu, že nás od okolního světa a všech toxinů dělí tak tenoučká vrstva, jako je pokožka… je rozhodně na pováženou vybrat si pro život jisté prostředí a přemýšlet o tom, co na kůži přikládáme, případně nanášíme. Faktem zůstává, že nanášet chemikálie na pokožku je horší než to, co sníme v jídle (kde jsou vzhledem k požívání potravin jistá přísnější kritéria ve výrobě).

Výrobci vložek nejsou povinni uvádět jejich přesné složení, protože nejde ani o potravinu, ani o kosmetiku či léčivo. Budete-li se některého z velkých výrobců ptát, co obsahují jejich vložky, pravděpodobně dostanete odpověď o nějakém patentovaném gelu a jiných podivných ingrediencích. Konvenční vložka navíc obvykle obsahuje dioxiny, syntetická vlákna a petrochemická aditiva.

Co obsahují konvenční vložky a tampony?

Tak v první řadě syntetický plast, který učiní vaši intimní oblast dokonale vlhkou a příjemnou pro nejednu bakterii – záněty proto jen čekají na vaši nepozornost a chystají se zaútočit. V druhém plánu tělu jednoznačně škodí bělení vložek a tamponů chlórem, které je věcí estetickou, nikoliv potřebnou. Znamená to však, že jsou tyto produkty plné chlóru, čímž vylučují nebezpečné dioxiny. Opakované vystavování se dioxinu zvyšuje riziko rakoviny, karcinogenita dioxinů je mnohonásobně vyšší než třeba u zakázané postřikové látky DDT. Kromě toho, že dioxiny nepříznivě působí na hormonální regulaci, jako je např. vznik vývojových poruch, neplodnosti, spontánních potratů, poškození plodu apod., vyvolávají dioxiny také poruchy imunity (z knihy Jak přežít dobu jedovou). Dioxiny jsou také spojovány s abnormálním nárůstem tkání v oblasti břicha a pohlavních orgánů a s abnormálním nárůstem buněk v celém těle.

Dále konvenční tampony obsahují nebezpečné pesticidy, kterými se po tunách stříká konvenční bavlna. Jsou-li vaše vložky navíc ovoněné, či obsahují-li nějaký chemický neutralizátor pachu, jistě v nich najdete umělá barviva, polyester, polypropylen, polyetylen či propylen glykol – látky spojované s neplodností, rakovinou, hormonálními poruchami, vrozenými vadami či suchostí.

Navíc díky používání GMO v bavlně, jsou i vaše tampony plné genetických modifikátorů – jejich aplikace do nitra těla tak přináší vaší tělesné schránce mnohem více škody, než pokud budete jíst geneticky modifikované potraviny. Nehledě na syndrom toxického šoku, kvůli kterému dělají velké značky dokonce tiskové konference. Na takovýchto dýchánkách, které jsme osobně absolvovali, pak placení gynekologové naivním novinářům říkají, že to je zcela v pořádku a pokud se něco takového jako TSS uděje, tampony za to nemůžou – používejte je stále, klidně i v noci (hlásají nejnovější reklamy).

Zdravé vložky – chraňte si své zdraví nejen během periody!

Pokud vás výše zmíněné argumenty přesvědčily, že je rozhodně lepší koupit si vložku zdravější než tu konvenční, nehledě na věší výdaje, máme pro vás několik alternativ.

První variantou a dle našeho názoru i tou nejlepší vzhledem k pohodlí, na které jste zvyklé u běžných vložek, jsou hygienické vložky GIFT Pads s antibakteriálním páskem z polodrahokamu turmalínu. Turmalín v podobě zeleného pásku pomáhá tělu i periodě díky ANION-FIR technologii. Jde o to, že turmalínové jádro vylučuje negativní ionty a aktivní kyslík, čímž se okysličuje krev a intimní prostředí je mnohem přátelštější (zlepšuje se pH vně i uvnitř) a tělo se uvolňuje. Dlouhovlnné infračervené záření vycházející z turmalínu pak v intimní oblasti revitalizuje tkáň i buňky, krvácení je plynulejší díky vlivu na krevní oběh, bezpečné infračervené záření odstraňuje zápach a harmonizuje nervový i imunitní systém.

Mimoto jsou vložky GIFT Pads hypoalergenní, vyrobené zcela bez chlóru a škodlivých chemikálií a balené v klinicky čistém prostředí, aby do vašeho těla nevstoupily žádné nečistoty. Mají certifikát Vegetarian Society a v maximální možné míře jsou vyrobené z přírodních materiálů. Na jejich obalu najdete díky transparentnosti firemní filozofie všechny ingredience, které kromě supersavého jádra pocházejí všechny z přírody. V ČR je nyní nově dostanete ve variantách Normal, Long a Intimky.

Tagy: