logonewHygienické dámské vložky GIFT Pads jsou vyrobeny v maximální možné míře z přírodních materiálů s co nejvyšším možným procentem odbouratelnosti v přírodě. Superabsorbční jádro je jedinou čistě syntetickou součástí, ale důvod jeho využití je jasný, díky menší spotřebě vložek dosáhneme na snížení odpadu z dámské periody až o 1/3, což jednoznačně chrání životní prostředí (ženy na celém světě za rok vyhodí až 45 miliard kusů vložek).

Dámské vložky GIFT Pads neobsahují žádné živočišné ingredience, jejich vegetariánská kvalita je ověřena VEGSOC a mají také certifikát halal, což umožňuje použití vložek zákazníkům s požadavky na košer a halal zboží. Krabička všech tří variant je papírová, tedy 100% recyklovatelná.

Posledním benefitem pro lepší svět je 10 % výtěžku věnovaného britskou firmou GIFT Wellness Ltd. na charitativní účely. Společnost GIFT Wellness Ltd. úzce spolupracuje s Halimah Trust, založenou na spolupráci s UNICEF, Oxfam a dalšími tradičními partnery, kteří se snaží v inkriminovaných oblastech pomáhat s dosažením na čistou vodu, hygienu, dávají jídlo podvyživeným dětem, provozují motocyklovou ambulanci pro těhotné v Jižním Súdánu, kde každé sedmé dítě umírá dříve, než dosáhne věku pěti let.

Syria-Gift-pads-donation11-223x300Intenzivně také pomáháme ženám v zoufalém válečném konfliktu v Sýrii. Tyto ženy byly donuceny opustit své domovy jen s věcmi, které měly na sobě. Nyní v uprchlických táborech žijí v nepředstavitelných podmínkách. Kromě bezpečnostních otázek, jako je například vysoké riziko znásilnění nebo jiného zneužití, nemají možnost téměř žádné rozumné hygieny. Po prostudování tohoto problému jsme se rozhodli v únoru 2014 věnovat  54 000 balíčků vložek ženám v syrských uprchlických táborech. V roce 2015 bylo prozatím syrským ženám věnováno 30 000 balíčků vložek a koncem září byl námi podporovanou organizací Halimah Trust vypraven konvoj do Calais s věci potřebnými na pomoc uprchlíkům.

Dalším projektem podporovaným GIFT Wellness Ltd. je Halimah School of Excellence, střední škola pro 434 osiřelých a chudých dívek v Pákistánu, která byla postavena ze zdrojů nadace Halimah Trust a otevřena v dubnu 2011. V celostátním pákistánském projektu nadace nyní pomáhá s obnovou některých škol po povodni a podporuje vzdělávání dívek, které jsou díky nevědomosti lapeny v patriárchální společnosti. Politika nadace Halimah Trust věnuje každý darovaný cent přímo do terénu. Nadace Halimah Trust byla založena na počest zakladatelčiny dcery Halimy, která byla pouhých 6 týdnů po nástupu na univerzitní studia mezinárodních vztahů zabita psychotickým útočníkem. Jejím přáním bylo pomáhat ve třetím světě, a tak matka Zareen vykonává tuto pomoc za ni.

Pokaždé, když zakoupíte balíček vložek GIFT Pads, nejenže prospíváte svému zdraví a ulevujete si od nepříjemných symptomů během periody, ale zároveň konáte charitativní činnost v zemích třetího světa.